Opalanie

Okres lata rychło dobiega końca. Po letnim urlopie czujemy się wypoczęci, nastawieni do wszystkiego optymistycznie i naładowani pozytywną energią. Słońce, woda morska , piasek i szum wiatru nie są jednak sprzymierzeńcami waszej skóry oraz kosmyków włosów, które jednak po okresie wakacyjnym wymagają odpowiedniej troski i regeneracji.

OPALANIE

Wakacyjna opalenizna to dobra wizytówka super odpoczynku. Dzięki ciemnemu kolorowi naszego ciała jesteśmy ładniejsi i pociągający. Muśnięta słoneczkiem skóra jest błyszcząca i zadbana jednak tylko przez pierwsze tygodnie po wypoczynku. Po jakimś czasie następują nieodpowienie skutki wygrzewania się na słońcu – przesuszenie, łuszczenie czy suchość skóry. Konieczna jest więc odpowiednia pielęgnacja przygotowująca nasze ciało na porę jesienną. Odbudowę trzeba zacząć od peelingu, najlepiej gruboziarnistego. Nie obawiajmy się, że balsam zrobi zniknięcie naszej opalenizny. Wręcz odwrotnie, poprzez pozbycie się martwego naskórka przywrócimy blask i gładkość skóry. Kolejnym krokiem poletniej odbudowy jest systematyczne nawilżanie i dostarczanie wartośi odżywczych. Dla naskórka przesuszonego opalaniem odpowiednie będą kremy i mleczka zawierające D-panthenol.

Po wakacjach skórka twarzy najbardziej jest przesuszona. W wyniku nadmiernej ekspozycji promieni słonecznych mogą się także znaleźć niewielkie zmarszczki będące skutkiem tzw. fotostarzenia, czyli szybkiego procesu starzenia się twarzy poprzez występowanie promieni UVA. Wiele z ludzi boryka się też z dużymi przebarwieniami ciała. Powakacyjna odnowa ma sie zacząć od peelingu enzymatycznego. Następnie trzeba ciału twarzy zagwarantować przynajmniej 2-miesięczną kurację odnawialną silnie nawilżającymi maseczkami, bogatymi w ceramidy i kwas hialuronowy. Z przebarwieniami natomiast powinien sobie poradzić krem o właściwościach wybielających. Nie zapominajmy także o nawilżających maseczkach.

Kosmyki włosów po czasie letnim zwykle wołają o ratunek. Liczne kąpiele słoneczne i w wodzie sprawiają, że wasze pasma włosów są wysuszone, matowe i łamliwe. W wyniku natknięcia się z szkodliwym promieniowaniem UV następuje uszkodzenie warstwy korowej włoska i obniżenie poziomu jego nawilżania. W efekcie włosy są zniszczone, rozdwajające się i skore na wypadanie. Aby polepszyć ich kondycję powinniśmy zaopatrzyć się w przyjemny szampon, a również odpowiednio wybrane nawilżająco-odbudowujące odżywki i maski. W najtrudniejszych przypadkach polecana jest doatkowo silnie nawilżająca kuracja w ampułkach. Oczywiście jakiekolwiek zabiegi typu suszenie, używanie prostownicy, kręcenie na lokówce powinniśmy na pewien okres ograniczyć do minimum.

Opróczzabiegów kosmetykami warto pomyśleć o dobrej diecie bogatej w witaminy i mikroelementy, uzupełnionej spożyciem wielkiej ilości wody, odżywiającej nasz naskórek od zewnątrz. Czasem obowiązkowa może okazać się także suplementacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *