Czy opalanie się służy zdrowiu?

Korzystanie z dobroczynnego działania Słońca polega na takim rozsądnym wykorzystaniu promieniowania słonecznego, aby nie spowodować nadmiernego napromieniowania szkodliwego dla zdrowia i nie przesuszyć nadmiernie skóry, ale pozyskać to, co każdemu z nas, a zwłaszcza dzieciom jest niezbędne, czyli możliwość wytworzenia odpowiedniej ilości witaminy D, bez której niemożliwy jest prawidłowy rozwój układu kostnego. Chodzi nie tylko o poprawę barwy naszej skóry. Zimą dobrze jest zajrzeć do solarium, bo w tym okresie mamy kłopoty związane z zimową depresją. Trochę więcej światła poprawia znacznie nastrój i samopoczucie. Jeśli dodamy do tego ładny odcień skóry, to uzyskamy pełny efekt rozsądnego korzystania z solarium.